Tunele foliowe

Tunele ogrodowe sposobem na przedłużenie okresu wegetacyjnego


Tunele czy pospolicie zwane folie, foliowce to prostej budowy cieplarnie ogrodowe, budowane z reguły z rurek metalowych lub pcv, rzadziej posiadają konstrukcje drewniane w tej chwili raczej nie stosowane. Dzięki zastosowaniu prostej konstrukcji ceny tuneli foliowych są stosunkowo niskie w szczególności gdy porównamy je do szklarni ogrodowych. Pomimo niskiej ceny, są one w pełni funkcjonalnym produktem , który gości w naszych ogrodach od wielu lat. Stelaż folii ogrodowej w naszym przypadku stanowią rurki stalowe, które w zależności od modelu są skręcane za pomocą śrub czy na zasadzie montażu rurka w rurkę. Kolor stelaża to kwestia gustu, ponieważ niezależnie od tego czy jest rama malowana proszkowo czy są to po prostu rurki ocynkowane, to są one zabezpieczone przed korozją.

Folia ogrodowa na szklarnię


Folie ogrodowe w naszych cieplarniach są wzmocnione siatką PPE w kolorze zielonym, takie rozwiązanie gwarantuje dłuższą żywotność samej folii, która jest dzięki temu wzmocniona i sztywniejsza niż w przypadku zwykłych folii. Nowa technologia produkcji dostarcza także nowinkę technologiczną jaką jest ochrona upraw przed szkodliwym promieniowaniem UV. Promieniowanie takie w nadmiarze nie tylko jest szkodliwe dla ludzi, ale także dla upraw, zastosowanie folii UV skutkuje zdrowszymi warzywami i lepszym wzrostem. Tunele foliowe wyposażone są w zależności od modelu w 4 do 10 okien, które znajdują się na wysokości ok 40 cm ponad gruntem. Okna mają za zadanie utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu dla naszych upraw. Okna można w sezonie otworzyć i podwiązać a siatka zabezpieczająca będzie chronić przed wejściem szkodników do środka. Wszystkie modele posiadają wejście zapinane na zamek błyskawiczny, szczególnie przydatne na wiosnę, gdy mogą się jeszcze pojawić przymrozki.

Montaż tunelu foliowego

Sam montaż nie powinien przysporzyć trudności, do każdej folii dołączamy instrukcję obsługi, a każdy element stelażu jest ponumerowany. Dzięki zastosowaniu instrukcji obrazkowej składanie folii ogrodowej jest przyjemne i przy dwóch osobach powinno zająć nam ok godziny. Montaż powinniśmy rozpocząć od przygotowania podłoża pod cieplarnię, najlepiej jest to zrobić zanim postawimy konstrukcję, gdyż przekopanie ziemi będzie na pewno łatwiejsze, szczególnie gdy trzeba by było kopać przy ścianach i w narożnikach. Gdy mamy przygotowane podłoże powinniśmy wyciągnąć wszystkie elementy z kartonu i porozkładać na płaskiej powierzchni, najlepiej na trawniku czy podjeździe. Rozłożenie elementów pozwoli nam na szybsze wyszukanie wzrokowo elementów wg instrukcji. Po złożeniu całej konstrukcji możemy przenieść stelaż naszego tunelu na miejsce gdzie powinien stanąć i przystąpić do nałożenia folii na konstrukcję. Zaleca się aby wykonywać tą czynność w bezwietrzny dzień co nam ułatwi zadanie i zaoszczędzi nerwów. Po zamontowaniu folii, możemy przystąpić do zakopania nadmiaru folii w ziemię, powinno to zabezpieczyć nasz tunel foliowy przed wiatrami, gdy stoi na otwartej przestrzeni proponujemy przerzucenie dwóch linek na początku i końcu tunelu i zamocowanie ich za pomocą śledzi lub większych kamieni.

Szklarnia ogrodowa czy tunel foliowy

Na to pytanie będzie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż każdy z tych produktów ma swoje plusy i minusy, tutaj skupimy się bardziej na tunelach. Za foliowcami przemawia na pewno cena tuneli foliowych, jest ona czasami kilka razy niższa niż w przypadku ceny szklarni ogrodowej. Różnica spowodowana jest głównie stopniem skomplikowania budowy i użytych materiałów w produkcji. Szklarnia aluminiowa jak sama nazwa wskazuje budowę ma z aluminium a pokrycie z poliwęglanu, są to trwałe elementy, ale dużo droższe niż wymiana samej folii. Ceny folii wahają się od 250 zł, natomiast ceny szklarni zaczynają się średnio od 1200 zł. Osoby, które chciałyby porównać różne cieplarnie zapraszamy do przeglądnięcia oferty szklarni ogrodowych. Osoby, które spędzają dużo czasu również z rodziną w swoim ogrodzie zapraszamy do zapoznania się z ofertą pawilonów ogrodowych. Wszystkie tunele i szklarnie ogrodowe dostarczamy za pomocą firm kurierskich, wszystkie produkty zapakowane są w kartony i przystosowane do transportu. Odbiór również jest dostępny dla dużych miast takich jak Warszawa, Poznań czy Wrocław.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl