Szklarnie ogrodowe aluminiowe

Szklarnie ogrodowe zdobywają powoli ogródki polskich działkowiczów, na zachodzie szklarnie poliwęglanowe są bardzo popularne już od kilku lat. Nie wyobrażamy sobie w dzisiejszych czasach sadzenia np pomidorów pod gołym niebem, sadzenie w szklarni ogrodowej to same zalety. W szczególności szklarnia z poliwęglanu daje nam najwięcej korzyści, poliwęglan świetnie chroni rośliny przed promieniowaniem UV oraz utrzymuje optymalną temperaturę wewnątrz cieplarni.

Szklarnie poliwęglanowe świetnie się sprawdzają w przypadku hodowli własnych sadzonek już od wczesnej wiosny, izolacja termiczna chroni nasz rozsadnik przed porannymi przymrozkami.

Szklarnie od zawsze były budowane jako ciężkie konstrukcje ze szkła, które co prawda utrzymywało temperaturę, jednak w nocy bardzo szybko się wychładzało i nie chroniło upraw przed nadmiernym promieniowaniem. Konstrukcje, które wykorzystują szkło zamiast poliwęglanu są ciężkie, trudne w transporcie, oraz w przeciwieństwie do naszych szklarni wymagają specjalistycznej ekipy do złożenia w ogrodzie. Należy też pamiętać o przygotowaniu podłoża z powodu wagi konstrukcji.

Szklarnia do ogrodu na co zwracać uwagę

Cieplarnia występuje w dwóch wariantach konstrukcyjnych. Pierwszy z nich to konstrukcja dwuspadowa - wykonana jest z aluminium, które jest pomimo niewielkiej wagi jest bardzo wytrzymałe i sztywne. Drugim wariantem w naszej ofercie jest konstrukcja oparta na łuku jak w przypadku tuneli foliowych, tutaj zastosowanie mają rurki stalowe, które stanowią konstrukcję oraz wsuwane płyty poliwęglanowe. Niezależnie od konstrukcji szklarnie ogrodowe występują w wielu wariantach jeśli chodzi o szerokość i długość. Na małe ogródki, lub do uprawy kwiatów posiadamy w ofercie mini szklarnie o powierzchni już od 3,6 m kw a dla bardziej wymagających posiadamy największe modele o długości 5,5 metra i powierzchni upraw 13,75 m kw. Dla osób, które uprawiają warzywa na balkonie mamy specjalną ofertę mini szklarni, szklarnie te oprócz tarasów, świetnie nadają się do wczesnego wysiewu warzyw, zanim przeniesiemy sadzonki pod duża szklarnię czy do gruntu.

Zastosowanie szklarni ogrodowej

Szklarnia ma za zadanie utrzymanie idealnego mikroklimatu wewnątrz dla optymalnego wzrostu roślin. Na optymalne warunki składają się temperatura, nasłonecznienie, składniki odżywcze w tym głównie azot oraz oczywiście nawodnienie odpowiednie. Wszystkie te czynniki są bardzo ważne dla idealnego wzrostu warzyw. Bez szklarni większości warunków nie da się osiągnąć, i tak : temperatura : panele poliwęglanowe mają za zadanie utrzymanie wysokiej temperatury jak i ochrony przed spadkiem temperatury, szczególnie w nocy i w pierwszych dniach wiosny. Szklarnie ogrzewane rzadko są spotykane i z reguły używane są tylko w gospodarstwach rolniczych nastawionych na zysk ze sprzedaży warzyw. Panele są wykonane w technologii komorowej i działają jak podwójne okna w domu, powietrze zamknięte pomiędzy płytami poliwęglanowymi utrzymuje stałą temperaturę. Drugą ważną funkcją szklarni poliwęglanowej jest zastosowanie poliwęglanu jako ochrony roślin przed nadmiernym promieniowaniem UV. Płyty z poliwęglanu zatrzymują szkodliwe promieniowanie UV co jest widoczne w przypadku hodowli pomidorów, w gruncie z reguły pomidory „chorują” i mają dużo czarnych plamek. Zastosowanie szklarni poliwęglanowej eliminuje te problemy. Kolejnym ważnym aspektem jest wilgotność i tutaj mamy kolejny plus dla szklarni a mianowicie uprawy pod zadaszeniem mają dużą wilgotność powietrza, ziemia zachowuje dłużej wilgotność a co za tym idzie rośliny nam nie wysychają. Ciekawym rozwiązaniem jeśli chodzi o szklarnię i utrzymanie idealnego mikroklimatu są automatyczne siłowniki do otwierania i zamykania okien, są to bezobsługowe urządzenia, które montujemy do okien i w zależności od temperatury wewnątrz zamykają lub otwierają okno w naszej szklarni. Do działania nie potrzeba żadnego zewnętrznego zasilania. Ostatnią i chyba najważniejszą zaletą szklarni aluminiowej jest jej waga i możliwość zmiany miejsca usytuowania cieplarni. Co niektórzy zadadzą sobie pytanie, dlaczego przenosić szklarnię? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta aczkolwiek wymagająca objaśnień a mianowicie płodozmian. Od lat wiadomo, że niektóre rośliny nie lubią towarzystwa konkretnego, ale też słabo rosną np. na drugi rok czy kilka lat pod rząd. Bierze się to stąd, że np. pomidory pobierają bardzo dużo azotu i po prostu wyjałowiają ziemię, stąd należy zmieniać lokalizację wysiewu roślin. Można to zrobić za pomocą przeniesienia szklarni w inne miejsce, lub sadzenie warzyw w skrzynkach. Szklarnia aluminiowa na stalowym fundamencie w prosty sposób może być przeniesiona. Konstrukcja aluminiowa jest sztywna i dzięki temu nie musimy się obawiać, że w trakcie przenosin pójdzie coś nie tak. Każda szklarnia to spełnienie marzeń każdego ogrodnika, dla osób które cenią sobie ciszę własnego ogrodu proponujemy pawilony ogrodowe, które zagwarantują nam cienia w upalne dni po pracy w ogrodzie. W szczególności polecamy poradnik o szklarniach ogrodowych na naszym blogu.

Producent szklarni ogrodowych Plantiflex to najlepsza oferta na rynku, wszystkie szklarnie posiadają 2 lata gwarancji na konstrukcję i na panele. Szklarnie - cena to najlepszy wyznacznik i przelicznik jakości do ceny szklarni aluminiowej. Na rynku jest wiele podróbek, ale oryginalne niemieckie szklarnie producenta Plantiflex dostępne są tylko w naszym sklepie jako oficjalna dystrybucja. Kupując z oficjalnej dystrybucji masz gwarancję ceny, jakości i obsługi pogwarancyjnej. Producent szklarni ma również w ofercie narzędzia ogrodnicze takie jak piły spalinowe oraz szopy narzędziowe metalowe.

Duża szklarnia aluminiowa 250x490 Duża szklarnia aluminiowa 250x490
Producent: Plantiflex
Cena: 2 199,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl