do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wybieramy altanę, pawilon ogrodowy - na co zwracać uwagę i podział 0
Wybieramy altanę, pawilon ogrodowy - na co zwracać uwagę i podział

Jaki namiot ogrodowy? Szukamy pawilonu do ogrodu.

 

- pawilony handlowe, namioty ogrodowe - podział

- z czego wykonane są pawilony

- pawilon automatyczny czy składany z rurek stalowych

- szata pawilonu, czyli jaki materiał poszycia na dach pawilonu

 

Na początek omówimy pawilony ogrodowe, jakie wybrać, czym się kierować, na co zwracać uwagę, oraz jaki pawilon tak naprawdę potrzebujemy. W naszej ofercie mamy kilka modeli pawilonów, które z powodzeniem stosuje się w ogrodzie. Podstawowe zadanie naszego pawilonu to ochrona przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy palące słońce, nie ma nic gorszego niż długo zapowiadany grill ze znajomymi czy rodziną i nagły deszcz. My oczywiście możemy schronić się w domu, ale grill niestety zamoknie. W zależności od tego na ile osób planujemy takie przyjęcia czy spotkania w ogrodzie, mamy do dyspozycji kilka rozmiarów. Podstawowym wymiarem pawilonu jest 3 x 3 m – czyli po kwadracie boki pawilonu mają 3 metry długości, takie pawilony doskonale spisują się gdy chcemy ustawić stół w ogrodzie nawet dla 8 osób. Czasami zdarza się, że potrzebujemy większe zadaszenie, klienci często pytają o pawilony na 15 czy 25 osób. Nierzadko są kupowane na specjalne okazje typu pawilon na komunie czy rocznicę, gdy chcemy świętować z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu.

Wszystkie pawilony (oprócz handlowych) mają ok 2 metrów wysokości w przejściu i w zależności od typu dachu do pawilonu od 2,3 do 2,5 m wysokości całkowitej. Podsumowując do ogrodu stosuję się pawilony 3x3 do nawet 3x9 metra. W naszej ofercie można również znaleźć kilka modeli pawilonów okrągłych, są to pawilony wyróżniające się wykończeniem najwyższej jakości. Są one alternatywą dla parasoli, ponieważ nie posiadają na środku masztu, a dodatkowo poosiadają przesuwane ścianki, które po zwinięciu dodadzą niepowtarzalny wygląd.

Pawilon automatyczny złożony

Pawilon automatyczny czy tzw. rurka po rurce ? Sposób montażu można podzielić na 2 sposoby, czyli pawilony automatyczne i pawilony składane rurka po rurce. Te pierwsze wykonane są w większości z aluminium, posiadają przegubową budowę, dzięki czemu są bardzo lekkie i bardzo łatwe w montażu – pawilon 3x3 można rozłożyć i złożyć samemu w ciągu 5-10 minut. Pawilon automatyczny 3x9 do montażu wymaga 2-3 osób i potrzeba niespełna 10 minut by postawić szkielet pawilonu z dachem. Takie typy pawilonów polecany są głównie w miejsca gdzie nie musi pawilon być cały czas rozłożony np. ogródki działkowe lub jako pawilon handlowy w przypadku wystawiania się na kiermaszach czy festynach.

 

Pawilon stalowy składa się rurka w rurkę, czyli jedne elementy nachodzą na drugie i są blokowane w przypadku mniejszych modeli na zatrzask, w przypadku dużych hal namiotowych i pawilonów handlowych 6x12 m za pomocą śrub. Taka budowa zapewnia większą stabilność pawilonu podczas wiatru, niestety kosztem mobilności. Tak postawiony pawilon jest raczej na stałe, gdyż rozłożenie i złożenie zajmuje sporo czasu i wymaga nawet w przypadku 3x3 minimum dwóch osób do rozłożenia.

Z czego wykonane jest poszycie pawilonu ? Tak jak w przypadku ramy pawilonu tak i w przypadku dachu oraz ścianek można podzielić na dwa rodzaje : PE czyli tzw. plandeka polietylenowa, oraz poliester. Zaletą plandeki PE w przypadku pawilonów jest jej cena oraz całkowita wodoodporność, nawet przy dużych opadach możemy być pewni, że nic nie zacznie nam kapać na głowę. Dachy oraz ścianki wykonane z poliestru są ciężkie, lepiej się prezentują, niestety nie do końca są szczelne przy silnych opadach, jeśli chcemy używać takiego pawilonu cały rok – proponujemy dodatkowo zaimpregnować dach, co zapobiegnie przykrym niespodziankom.

Pawilon ze ściankami czy bez ścianek – ścianki chronią przed wiatrem i zacinającym deszczem, w naszej ofercie jest wiele konfiguracji i jest to kwestia indywidualna. Ścianki można dokupić oczywiście osobno – występują w wariantach z oknami z tworzywa sztucznego lub bez. Ścianki mocowane są do pawilonu w zależności od modelu na rzepy lub na specjalne uchwyty.

Jak wybrać miejsce dla pawilonu ? Wbrew pozorom jest to bardzo ważne, ponieważ każdy pawilon podczas silnego wiatru może nam po prostu odlecieć do sąsiada, dlatego ważne jest aby w przypadku zapowiadanych bardzo silnych wiatrów lub burz, zdemontować ścianki i dach. Jeśli chodzi o umiejscowienie to należy unikać otwartych dużych przestrzeni – najlepiej gdyby stał osłonięty z jednej strony przez budynek przylegający lub ogrodzenie. Nie wolno zapominać o przymocowaniu do podłoża, gdyż podmuch wiatru może go przesunąć lub przewrócić. Do przymocowania pawilonu do ziemi używamy śledzi, oraz linek napinających. Ważne jest aby wszystkie 4 strony były równo i mocno zamocowane. Pełną ofertę namiotów ogrodowych można znaleźć na naszej stronie.

W przypadku ogródków działkowych, należy pamiętać o tym, aby nie blokować dostępu do słońca naszym uprawom, ani nie zasłaniać szklarni ogrodowej czy tunelu foliowego w naszym ogródku. Altany ogrodowe to nie tylko funkcjonalność, ale także pomysł na udekorowanie swojego ogrodu, obok szklarni ogrodowych jest to ważny element każdego działkowicza.

Mamy nadzieję iż nasz mały przewodnik pozwoli Państwu łatwo wybrać dla siebie pawilon. Pozdrawia zespół gamm.pl .

Komentarze do wpisu (0)

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29
Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl